Select Page

تینر فوری لوساید

تینر فوری لوساید

تینر فوری لوساید : اگر روند رنگ آمیزی یک بنا را مشاهده کرده یا شخصاً چنین تجربه ای داشته باشید ، به خوبی می دانید که رنگ های شیمیایی استفاده شده بدین منظور به اندازه ای غلیظ هستند که حتی سرازیر کردن آن ها در ظرفی دیگر نیز با سختی فراوانی انجام شده و بواسطه ویسکوزیته بالایی که دارند ، گویی در حال جابجایی سیالی مانند چسب ، ملاتی نرم یا دیگر موادی با کشش سطحی بالا هستیم .

با توجه به این مطلب ، طبیعیست که رنگ آمیزی یک دیوار با چنین واسطه ای از یک سو به دلیل اینکه رنگ روی دیوار نلغزیده و قلمو یا غلتک به سهولت حرکت نمی کند با خستگی جسمانی فراوان نقاش همراه می باشد . ساختار خمیری رنگ حرکت ابزارهای مذکور را نشان داده و روی خود نگه می دارد که به هیچ عنوان دارای زیبایی بصری نیست . رنگ زیادی برای پوشش چند متر مربع فضای محدود استفاده می شود و نهایتاً مدت زمان بیشتری برای خشک شدن از ما می گیرد که در این مدت با بوی ناخوشایند خود اسباب دردسر دیگران را نیز فراهم می کند .

راه حل مقابله با چنین مشکلاتی چیست ؟ رقیق کردن رنگ !

زمانی که رنگی را رقیق می کنیم (به نسبت 1 واحد حلال در کنار 3 واحد رنگ) به طوری که آبکی نشده و از سوی دیگر بام نیافتیم ، توأمان رنگ با لطافت و سرعت بیشتری روی سطح حرکت می کند که این عامل باعث کاهش خستگی نقّاش شده و در نهایت به صورتی یکدست و مرتب تری روی دیوار خودنمایی می کند .

 اگرچه استفاده بیش از حد از حلال یا مصرف ماده ای نامتناسب با حل شونده می تواند به ایجاد شرّه ، حباب ، کدری یا شفافیت بیش از حد روی رنگ بیانجامد ، اما لازم به ذکر است که با انتخاب نوع و میزان صحیح آن امکان کار بر روی سطحی بیشتر با پرداخت هزینه ای کمتر و خشک شدن در مدت زمانی کوتاه تر نیز فراهم می شود .

تینر

تینرها به عنوان یکی از همین رقیق کننده های شیمیایی ، با حل کردن بخشی از رنگ در ساختار خود بدون اینکه تغییراتی مخرب در آن ها (رنگ روغنی) به وجود آورند از غلظتشان کاسته و حتی این مواد شیمیایی را به منظور افشانه (اسپری) شدن  آماده می کنند .

 در ادامه گفتنیست در کنار این کار ، رقیق کردن یا پاک نمودن لکه های روغنی یا سطحی آلوده به رنگی ناخواسته نیز از دیگر وظایف این محصول می باشد .

تینر فوری

همانطور که از نام این هیدروکربن سنگین بی رنگ اما دارای بویی تند بر می آید ، ماده مورد نظرمان به دلیل اینکه دارای سرعت تبخیر بیشتری به نسبت سایر هم خانواده های خود می باشد چنین لقبی گرفته است . در همین رابطه زمانی که به کاربرد این ماده بیشتر دقت می کنیم ، خواهیم دید که وجود وایت اسپریت و استونی که به واکنش پذیری بالای آن منجر شده اند عواملی برای ترقیق نیتروسلولوز ، سیلر ، کیلر ، رنگ های پایه رزین اکرلیکی – اپوکسی ، رنگ های متالیک و رنگ‌های هوا خشک فوری بوده و بدین ترتیب مورد توجه بسیاری از مشاغل قرار می گیرند .

عدد قرار گرفته در کنار نام تینرهای معرف چیست ؟

اگرچه می توان ریشه هایی برای این نامگذاری ها (مثلاً تینر B ۱۰۰۰۰ معمولی ، ۱۰۰۰۰A ممتاز ، ۱۵۰۰۰ ، ۲۰۰۰۰ و …) پیدا کرد ، اما در منابع علمی ذکر شده است که این اعداد به صورت قراردادی تعریف شده و هرچه این عدد بزرگتر باشد ، کیفیت و قدرت حل مورد نظر ما نیز افزایش می یابد .

 به طور مثال در مواردی که قصد اعمال اکلیل فلزی طلایی رنگی را روی سطحی داریم ، استفاده از تینر فوری لوساید ۲۰۰۰۰ به عنوان حلالی قوی در دستور کار قرار می گیرد .

تینر فوری لوساید

این زیرشاخه های سرشناس از تینر فوری لوساید که به منظور کاهش غلظت آلکید و نیترو سلولز ساخته می شوند ، کاربرد ویژه ای در آماده سازی رنگ خودروها داشته و از سوی کارخانه های اتومبیل سازی یا مراکز نقاشی و صافکاری این وسایل مورد استفاده قرار می گیرد .

اگرچه دلایلی فراوانی برای محبوبیت و میزان مصرف بالای این مواد برشمرده می شود اما می توان یکنواختی رنگ متولد شده از دل این حلال ها ، شفافیت و درخشندگی آن ها و قیمت مناسبشان را از جمله شاخص ترین عوامل مورد نظر دانست .

این محصولات با داشتن تفاوت هایی بسیار ناچیز که حتی به چشم افراد غیر متخصص نیز نمی آیند ، جملگی شفاف و بی رنگ بوده و نمونه های مرغوب تر آن ها فاقد ذرات معلّق یا بویی نامطبوع هستند . طبیعیست که تینر فوری موجود در یک ظرف با تبخیر خود در کسری از روز تمام می شود ، اما چنانچه در فضایی ایزوله (مثلاً ظروف استانداردی که از 1 تا 220 لیتری آن ها موجود است) ، در دمایی استاندارد و به دور از تابش نور خورشید نگهداری شوند تا یک سال نیز دست نخورده باقی می مانند .

انبارداری تینر لوساید

از آنجای که وجود عاملی تحریک کننده ( مثل گرمای زیاد ، مواد اکسید کننده یا اسیدی – بازی) می تواند به کاهش کیفیت هیدروکربن سبک ، این مواد یا اشتعال آن ها و خلق فاجعه ای بزرگ بیانجامد ، این محصولات باید در فضایی به دور از تابش مستقیم خورشید یا عوامل مذکور ، مکانی خشک ، خنک و تاریک با تهویه ای مناسب (خروج گازهای متصاعد شده احتمالی) نگهداری شوند .

در نهایت گفتنیست که اگر تینر فوری لوساید 60000 را به عنوان یکی از قدرتمندترین اعضای این خانواده بشناسیم ، حتی بخار آن نیز می تواند آتش بگیرد . لذا علاوه بر کنترل آن در عدم راهیابی به محیط زیست ، باید به دور از تجهیزات برقی نگه داشته شده ، به هیچ عنوان با شعله هایی ولو کوچک مانند آتش سیگار نزدیک آن نشد و از دستکش و دیگر ادوات ایمنی برای حمل یا جابجایی آن بین ظروف استفاده کرد .

خدمات
چند رسانه ای
ای – بیزینس
انتشارات

محصولات
محصول یاب
صنایع
نوآوری

باشگاه مشتریان

آخرین اخبار

ارتباط با پشتیبان

ما را دنبال کنید !

   تماس                    تجارت الکترونیکی              حفاظت از داده ها