Select Page

بنزین اکتان 95

بنزین اکتان 95

شاید بتوان یکی از مرغوب ترین انواع سوخت های فسیلی تولید شده در کشور را بنزین اکتان 95 دانست ، محصولی که عملاً با نام بنزین سوپر شناخته شده و یکی از مرغوب ترین سوخت های مورد نیاز خودروها در استاندارد های جهانی می باشد .

آیا مصرف بنزین اکتان 95 برای همه خودروها جایز بوده و با ساختار آن ها هماهنگ است ؟

به طور کلی مصرف بنزین اکتان بالا برای هیچ موتوری مضر و دردسرساز نیست ، به عبارتی دیگر اگر اکتان بنزین مصرف شده از کمینه تعیین شده برای موتور از سوی سازندگانش کمتر نشود هیچ مشکلی به وجود نخواهد آمد ، در نتیجه اینکه به طور مثال بنزین های اکتان 98 یا 95 به عنوان نمونه هایی که دیرتر و با کیفیت بهتری می سوزند در موتوری با میزان پیشنهادی اکتان 91 قرار گیرند ، نه تنها مشکلی در ساختار آن به وجود نمی آورند بلکه کیفیت عملکرد انجین را نیز افزایش می دهند . بدیهیست که لزوماً عکس این قضیه صادق نبوده و بنزینی با توانایی های کمتر می تواند به موتوری با مینیمم اکتان استاندارد 98 یا 95 که پیشتر گفته شد آسیب برساند .

در نهایت گفتنیست که این تفاوت میزان “knock” یا ضربه ای که این دو نوع سوخت به موتور وارد می کنند «بهتر و بهترین» را مشخص می کند . در یادداشت های مرتبط گفته شد که چنانچه سوختی دارای عدد اکتان پایینی باشد ، به دلیل اینکه زودتر و در آستانه تحمل پایین تری منفجر می شود آسیب بیشتری به سیلندرو پیستون ها وارد می کند ، لذا با در نظر گرفتن ماکزیمم 100 درصدی برای حالت ایده آل اکتان ها ،می توان ادعا کرد که اعداد 95 و 98 از خلوص و ساختار بهتری نسبت به دیگر اعضای خانواده بنزین ها بهره می برند .

خدمات
چند رسانه ای
ای – بیزینس
انتشارات

محصولات
محصول یاب
صنایع
نوآوری

باشگاه مشتریان

آخرین اخبار

ارتباط با پشتیبان

ما را دنبال کنید !

   تماس                    تجارت الکترونیکی              حفاظت از داده ها